Cavalier King Charles wandelclub

Meuteke wandeling Diest 09-10-2016

Verslag B wandeling : Kris Dufraing
Verslag C wandeling : Rita De Ridder
Fotos : Evy Hansen, Corrie Mans, Rita De Ridder

21e Oranjetocht
Tocht vol verrassingen met afwisselend bossen, golvende velden, beschermde natuurgebieden, geschiedenis en cultuur.

Verslag B wandeling

Zondagmorgend 8u en de wekker loopt af, had voor de veiligheid ééntje ingesteld, want vandaag mocht ik zeker niet overslapen zijn… nog snel naar de bakker, ontbijten en het ziet er uit dat het weer een prachtige nazomerdag gaat worden, nog wel fris zo ’s morgens, toch maar ne bodywarmer meenemen voor de zekerheid…

Het is 9u30 dat ik in de auto stap richting Diest, en bij aankomst zie ik al direct bekende gezichten, Martha en Louis zijn ook net aangekomen, bestuurslid Kristien is ook al van de partij, nog enkele bekende gezichten waarvan ik de naam niet ken, tja… je kan ze moeilijk allemaal vanbuiten kennen hé… en zoals gewoonlijk ook nog enkele nieuwkomers die van onze gezellige sfeer is komen proeven…

De nieuwkomers die we meteen welkom heten in onze club zijn : adoptiehond Paco die een nieuwe thuis gevonden heeft bij Rita De Ridder, Nuri en Henri uit Bilzen en Noah uit Baal. Ik ben er zeker van dat zij van de wandeling zullen gaan genieten, kan ook niet anders met zulk mooi weer… en we hopen hun nog dikwijls tegen te komen op onze volgende wandelingen.

Zoals ik al zei daarnet, prachtig weer… de B en C groep moeten al splitsen bij het vertrek, daarom eerst nog enkele groepsfoto’s genomen voor we aanvangen, fotografen van dienst : Evy Hansen, Rita De Ridder en nog een enthousiaste dame, waarvan me de naam ontglipt… sorry alvast. Evy werd bijgestaan door haar vriendin Kim Vdw.

We mogen spreken van een goeie opkomst van onze leden, een flinke meute bij elkaar, ik tel 19 cavjes … daar doe ik het voor hahaha…

Splitsen dus, de B groep vertrekt linksaf en de C groep Rechts af, Rita die met de C groep meewandelt word direct bij start nog ff opgehouden door de parkeerwachter die nog enkele auto’s doorlaat maar alles komt weer goed en ze kan de groep bijhalen… ze was bijna met de B groep mee,… Kopke er bij houden hé Rita haha…

De C groep gaat voor de 7 km en de B groep voor 13 km.

Omdat ik de B groep assisteer en Kristien de C groep, kan ik natuurlijk weinig vertellen over hun wandeling, het was op een bepaald moment vrij pittig voor hun heb ik gehoord, een stevige klim naar de Citadel van Diest… toch best vermoeiend als je weet dat diegene die met de C groep wandelen, meestal oudere cavjes of puppies zijn. Maar ze hebben het er allemaal met glans van afgebracht, geen slachtoffers te melden dus neem ik aan dat ook zij een aangename wandeling hebben gehad…

De B groep, die langs het station de stadskern verlieten kregen ook op hun beurt pittige klimpartijen voor de boeg, ocharmen de Louis, die Martha in de rolstoel voort moest duwen, maar wanneer het te steil was, stapte Martha zelf naar boven, maar dan nog… zo’n lege rolstoel … je mag het niet onderschatten hoor… Maar het is een aangename dag, beter wandelweer kan je niet hebben… al vlug gingen bodywarmer en andere truien uit …  we passeren het vliegveld van Schaffen waar menig militair uit de oefenbalon is gesprongen in hun opleiding parachutespringen… we hebben er regelmatig naar beneden zien komen, gelukkig met parachute,  geen militairen deze keer, maar van de vliegclub zelf en sfeer die was er ook al waren wij met weinig mensen, de meerderheid liep met de C groep mee, als je Evy en Kim bij je hebt … man man man… die zorgen op zich voor de nodige ambiance hoor hahaha… dan wandel je door een bos en schrik je omdat er plots gekrest word door hun, zomaar… om is een andere foto te kunnen maken… alles werd uit de kast gehaald om toch maar leuke foto’s te maken en dat werden ze ook…De tussenstop lag netjes in het midden van de afstand die we moesten afleggen, ideaal en gretig gebruik van gemaakt. De nodige consumpties en calorieën werden weer aangevuld en deel 2 werd aangevangen.

Dit stuk vond ik persoonlijk nog beter dan het 1ste deel, nog meer groen, langs de spoorweg, boomhut, een mooie holle weg, wel bergop en vermoeiend, maar dat maakt het nu net mooi, na zo’n inspanning ben je juist tevreden dat je het hebt gedaan, er is flink doorgestapt geweest met af en toe een halte om de hondjes te laten drinken…

En zo eindigt deze leuke wandeling terug waar we gestart waren, nl. aan één van de vele scholen in Diest… De meesten van de C groep zijn dan al huiswaarts vertrokken, spijtig… Kristien en Rita treffen we nog aan in de cafetaria, zelf drinken we er nog enkele en dan ben ik met Martha en Louis, Lieve en Valentin nog afgezakt naar een restaurantje in Schaffen centrum, Het Excuus… een aanrader als je in de buurt bent, lekker gegeten voor een zeer schappelijke prijs, vol-au-vent met frietjes voor maar 12,50 €…

Terug huiswaarts dan en ik dacht, nu kan ik de koers nog afkijken, had het nl opgenomen, dacht dat het de wegrit van het WK was in Katar, maar het bleek om de ploegentijdrit te gaan, de wegrit wordt volgende zondag gereden, viel me dat ff tegen, maar toch wreed content dat ik gaan wandelen ben, bedankt iedereen die hetzelfde dacht en aanwezig was, en zoals gewoonlijk… zij die er niet waren hadden steevast ongelijk…

Verslag C wandeling

Thuis zijn we vertrokken en het weer zag er gunstig uit. Wel een beetje koud maar de zon liet vlug haar stralen zien.

Aangekomen op de plaats van bij eenkomst kwam ik Kristien tegen met Woody,Tina,Pepper en Laura tegen, geweldig weerzien na zo een lange tijd niet meer te komen.

Binnen verliep alles goed, nieuwe en oude gezichten terug gezien. Rond het gestelde uur verlieten we de zaal om de wandeling van 7km aan te gaan. De groepen splitsen zich onmiddellijk.

Onze groep ging naar het bos maar wat kwamen we tegen? een bergklim ongelooflijk, eentje van categorie 13% . Dat was klimmen de anderen waren reeds voorop met Eddy als hoofdpersonage.

Natuurlijk was ik zoals altijd de laatste en ook op mijne adem gestapt , plus rugpijn ja wat wilt ge na zoveel tijd niet meer gewandeld te hebben. Een beetje verder op wachtte de groep ons op. Maar ook als fotograaf moet je af en toe kiekjes nemen en in het begin kende  mijn apparaat mij niet.

Juist op straten en tussen de huizen was het plat. Maar het mooiste was de plaats waar we ons boterhammetje gingen op eten of bestellen.Een zeer groot terras waar we gezellig samen zaten. Op een gegeven ogenblik waren al de hondjes aan het blaffen een echt mooi concert, natuurlijk liepen er ook honden rond en duiven, die kon Dixie niet zien en gromde ernaar.  Paco was zeer geliefd bij iedereen.

Na de wandeling zijn we terug naar binnen gegaan om op de grote groep te wachten.  Maar er waren er al veel vertrokken naar huis, men zag de hondjes waren vermoeid.

Tot volgende keer!

Rita, Arthur en Paco

 

Deden mee :
Meer nieuwkomers : Benji, Charly en Jelle en Roebie en Timo, Dixie, Kwispel en Belle, Letty, Mady en Lady, Miro, Sammy, Arthur en Paco, Woody en Tina en Pepper en Flora, Nuri, Noah, Henri.

Linkje naar het foto album vindt je hier